Saç Ekimi Uygulamalarında Güvenilir Kalıcı Doğal Sonuçlar.

Saç ekiminde yılların verdiği tecrübe ile güven veriyoruz. Öncelikle sağlık daha sonra estetik anlamında en son teknoloji ile sizlere hizmet vermekteyiz.

istanbul sac ekimi

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi operasyonu, saçları dökülmüş seyrelmiş, yanmış, skar izi bulunan, herhangi bir hastalık sebebiyle dökülen, doğuştan bir bölgede saçı eksik olan vs. kişilere saç çıkışı sağlamak amacıyla yapılan cerrahi müdahaledir.

Saç ekimi operasyonlarında öncelikle hastanın saç muayenesi yapılır, ekime engel herhangi bir sağlık problemi olup olmadığına bakılır. Ekime karar verildikten sonra uygun saç kesimi yapılır, greftlerin alınacağı iki kulak arasındaki donör bölge işaretlenir ve lokal anestezi uygulanır. Buradan alınan greftler (FUE yöntemi ile ) ekim bölgesi hazırlanana kadar özel solüsyonlarda bekletilir. Alım işleminden sonra ekim yapılacak bölgenin çizimi yapılır ve yine lokal anestezi uygulanır. Sonrasında özel bir aletle doğru açı, yön ve sıklıkta köklerin yerleştirileceği kanallar açılır ve son aşamada da açılan kanallara alınan greftler teker teker ekilir. Ekim işlemi bittikten sonra alım yapılan bölgeye pansuman yapılır hasta taburcu edilir.


Ekilen saçlar 1 ay içerisinde dökülür, 3 ay sonra yeniden çıkmaya başlar. 10'uncu aya kadar çıkma devam eder. Saçların kalınlaşması ve sürecin tamamlanması 1 yılı bulur. Kişinin metebolizmasını yavaşlatan bir sağlık problemi varsa çıkma 15 aya kadar devam edebilir. Saç ekiminin başarısı, %50'si ekibin tecrübesi ve bilgisine, %50'si de ekim sonrası hastanın bakımına bağlıdır. Hastanın saçlarını çok iyi koruması, söylenilenlere harfiyen dikkat etmesi, ilaçlarını düzenli kullanması, yıkamaları gösterildiği şekilde yapması ve kabukların zamanında temizlenmesi çok önemlidir.

Saç ekimi operasyonları hastane ortamında bir uzman doktor kontrolünde tamamı hemşire ve anestezi teknikerlerinden oluşan bir ekiple yürütülmesi gereken küçük çaplı cerrahi bir müdahaledir.

sac ekim merkezi

Saç Ekimi Ameliyatı Sonrası Yara Bakımı

Saç ekimi ameliyatı her ne kadar hayatımıza kısıtlama getirmeyen bir cerrahi müdahale olsa da işlem sonrası yara bakımının profesyonelce yönetilmesi gerekir. Ameliyat sonrası yara bakım süreci ciddi bir şekilde takip edilmeli oluşabilecek komplikasyonlar hakkında hasta detaylı bilgilendirilmeli ve anında müdahale edilmelidir. Aksi takdirde saç nakli uygulanan ekim bölgesinde ve kök alımı yapılan donör bölgede kalıcı yara izleri oluşabilir. Saç ekimi ameliyatı olan bir hasta da post op dönemde donör bölgede doku alımına bağlı oluşan yaralar ile ilgili yara bakım teknikleri ayrı saç nakli yapılan ekim bölgesinde ki yara bakımı için ayrı uygulamalar planlanır. Saç nakli uygulanan ekim bölgesi için greftlerin tutunma ve yara kapanma süresi boyunca el teması olmadan yara bakımı uygulanırken, doku alımı gerçekleştirilen donör bölgede yaraların çabuk iyileşmesi ve kök alımına bağlı oluşan doku boşluklarının iz kalmadan kapanması, beraberinde skar oluşumunun engellenebilmesi için yara bölgesine masaj yaparak yıkama yapmak gerekir. Ameliyat sonrası dönemde hastalarımızın kendilerine düzenlenen ilaç tedavisini asla aksatmadan uygulamaları çok önemlidir.  Saç ekimi ameliyatı yaptırıp sonuçtan memnun olmama nedeni ile kliniğimize revizyon ameliyatı için başvuran hastalardan en çok duyduğumuz şikayet ameliyat sonrası süreçte yalnız kaldıkları dolayısı ile süreci yönetmekte zorluklar yaşamalarıdır. Bu nedenle bizi takip ve ziyaret eden hastalarımıza öncelikli tavsiyemiz saç ekimi ameliyatı için kurumsal firmaları tercih etmeleridir. 

Saç ekimi ameliyatı sonrası saç nakli uygulanan ekim bölgesi açıkta bırakılırken kök alımı yapılan donör bölge antibiyotikli merhem uygulanarak pansuman ile kapatılır. Hastalara ameliyat sonrası dönemde enfeksiyon gelişmesini önlemek amacı ile bir haftalık tedavi olarak antibiyotik profilaksisi reçete edilir. İşlem sonrası dolaşım ve enfeksiyon kontrolü için hasta 1. Gün kontrole çağrılır. Bu kontrol esnasında donör bölgeye uygulanan pansuman çıkarılıp yara bölgesi temizlendikten sonra steril serumlar kullanılarak ekim bölgesindeki kanama sızıntıya bağlı oluşan kabuklanmalar temizlenir. 2. Gün hasta tekrar kliniğe kontrole gelir ve kendisine 10 gün boyunca ekim bölgesine ve donör bölgeye yapılması gereken yıkama hakkında eğitim verilir. Yıkama işlemi yapılırken video kaydı yapılarak hastaya daha sonra da işlemi gözlemleyebilme imkanı sağlanır. Ameliyat sonrası ilk 3 günlük dönem de yara iyileşmesini hızlandırmak adına klinik olarak hastalarımıza hiperbarik oksijen tedavisi tavsiye ediyoruz. İlk 5 gün boyunca hastayı gerek klinik kontrolü gerekse fotoğraf ile izleyip süreç yönetiminde tavsiye ve önerilerimizi paylaşıyoruz. Normal sağlıklı bir insanda yara iyileşme süresi 7 gündür ancak hastanın yaş ve metabolik durumuna göre bu süre farklılık gösterebilir. Yara kabuklarının alınması için 10 günlük süre yeterlidir. 10. Gün kliniğimizde yara kabuklarının alınması işlemi gerçekleştirilir. 10. Günden sonra artık hasta ekilen saçları ile hayatını devam ettirir. 10. Gün sonrası yara bakımı ile ilgili hastalarımıza tavsiyemiz ekim bölgesinde ve donör bölgede cilt yenilenmesini destekleyecek losyon kullanımıdır onun dışında herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaz.

Taner Küçük Hair Clinic ailesi geçmişi köklü olan tecrübeli ekibiyle müşterilerinin gizlilik ilkelerine bağlı kalan, hasta haklarını göz önünde bulunduran, hasta güvenliği ve memnuniyetini ön planda tutarak kişi odaklı hizmet vermeye özen gösterir. Operasyonlarımız hastane ortamında, tam steril, uzman doktor ve alanında deneyimli ekiplerle gerçekleştirilir.

Tecrübe
100%
Güven
100%
Memnuniyet
100%
Kaliteli Hizmet
100%