Saç Ekimi Uygulamalarında Güvenilir Kalıcı Doğal Sonuçlar.

Saç ekiminde yılların verdiği tecrübe ile güven veriyoruz. Öncelikle sağlık daha sonra estetik anlamında en son teknoloji ile sizlere hizmet vermekteyiz.

istanbul saç ekim merkezi

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi operasyonu, saçları dökülmüş seyrelmiş, yanmış, skar izi bulunan, herhangi bir hastalık sebebiyle dökülen, doğuştan bir bölgede saçı eksik olan vs. kişilere saç çıkışı sağlamak amacıyla yapılan cerrahi müdahaledir.

İstanbul Saç ekimi konusunda cevapları bulabileceğiniz makalemizi okuyabilirsiniz.

Saç ekimi çeşitli sebeplerle saç kaybına uğramış kişilerin yapılan operasyon ile kalıcı ve sağlıklı saçların eklenmesi işlemidir. Saç ekiminde amaç modern tıbbi teknikler uygulayarak hijyenik şartlarda operasyon yapmak ve saçın doğal şekline kavuşturmaktır.

Saç ekimi operasyonlarında öncelikle hastanın saç muayenesi yapılır, ekime engel herhangi bir sağlık problemi olup olmadığına bakılır. Ekime karar verildikten sonra uygun saç kesimi yapılır, greftlerin alınacağı iki kulak arasındaki donör bölge işaretlenir ve lokal anestezi uygulanır. Buradan alınan greftler (FUE yöntemi ile ) ekim bölgesi hazırlanana kadar özel solüsyonlarda bekletilir. Alım işleminden sonra ekim yapılacak bölgenin çizimi yapılır ve yine lokal anestezi uygulanır. Sonrasında özel bir aletle doğru açı, yön ve sıklıkta köklerin yerleştirileceği kanallar açılır ve son aşamada da açılan kanallara alınan greftler teker teker ekilir. Ekim işlemi bittikten sonra alım yapılan bölgeye pansuman yapılır hasta taburcu edilir.


Saç Kaybının Sebepleri Nelerdir? Saç Dökülmesi Nasıl Anlaşılır?

Saç kaybının çeşitli sebepleri vardır. Bunlardan en bilineni genetik sebeplerdir. Kişinin genlerini aldığı ailesinde saç kaybı olmuşsa kendisi de bu konuda potansiyel adaylardan birisidir. Diğer sebepler ise ilerleyen yaşa bağlı dökülmeler, kullanılan sabun, şampuan gibi kimyasallardan kaynaklanan dökülmeler, travma veya kaza gibi sebeplerden oluşan dökülmeler olabilmektedir.

Saç dökülmesini erken tespit etmek ve gerekli önlemleri almak gerekmektedir. Günde 50 ila 100 tel arası dökülmeler normal karşılanmaktadır. Saç dökülmesini anlamak için kendinizi takip etmeniz gerekmektedir. Günde 100 telden fazla saçınız dökülüyorsa, saçlarınız eskisine nazaran daha ince veya daha cansız ise, görüntü olarak saçlarınızda seyrelme hissediyorsanız, özellikle alın bölgesinde açılma başladıysa saç kaybınız başlıyor demektir. Ayrıca banyo sonrası dökülen kıllardan giderler tıkanıyorsa, elinizle saçınızı taradığınızda avucunuzda saçlar kalıyorsa sizde potansiyel adaylardan birisiniz demektir.

Ekilen saçlar 1 ay içerisinde dökülür, 3 ay sonra yeniden çıkmaya başlar. 10'uncu aya kadar çıkma devam eder. Saçların kalınlaşması ve sürecin tamamlanması 1 yılı bulur. Kişinin metebolizmasını yavaşlatan bir sağlık problemi varsa çıkma 15 aya kadar devam edebilir. Saç ekiminin başarısı, %50'si ekibin tecrübesi ve bilgisine, %50'si de ekim sonrası hastanın bakımına bağlıdır. Hastanın saçlarını çok iyi koruması, söylenilenlere harfiyen dikkat etmesi, ilaçlarını düzenli kullanması, yıkamaları gösterildiği şekilde yapması ve kabukların zamanında temizlenmesi çok önemlidir.

Saç ekimi operasyonları hastane ortamında bir uzman doktor kontrolünde tamamı hemşire ve anestezi teknikerlerinden oluşan bir ekiple yürütülmesi gereken küçük çaplı cerrahi bir müdahaledir.

saç ekimi istanbul

Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır?

İstanbul saç ekimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız bizi ziyaret edebilir aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonlarında öncelikle hastanın saç muayenesi yapılır, ekime engel herhangi bir sağlık problemi olup olmadığına bakılır. Saç ekimine karar verildikten sonra uygun saç kesimi yapılır, greftlerin alınacağı iki kulak arasındaki donör bölge işaretlenir ve lokal anestezi uygulanır. Buradan alınan greftler FUE yöntemi ile ekim bölgesi hazırlanana kadar özel solüsyonlarda bekletilir. Alım işleminden sonra ekim yapılacak bölgenin çizimi yapılır ve yine lokal anestezi uygulanır. Sonrasında özel bir aletle doğru açı, yön ve sıklıkta köklerin yerleştirileceği kanallar açılır ve son aşamada da açılan kanallara alınan greftler teker teker ekilir. Ekim işlemi bittikten sonra alım yapılan bölgeye pansuman yapılır hasta taburcu edilir.

Ekilen saçlar 1 ay içerisinde dökülür, 3 ay sonra yeniden çıkmaya başlar. 10'uncu aya kadar çıkma devam eder. Saçların kalınlaşması ve sürecin tamamlanması 1 yılı bulur. Kişinin metebolizmasını yavaşlatan bir sağlık problemi varsa çıkma 15 aya kadar devam edebilir. Saç ekiminin başarısı, %50'si ekibin tecrübesi ve bilgisine, %50'si de ekim sonrası hastanın bakımına bağlıdır. Hastanın saçlarını çok iyi koruması, söylenilenlere harfiyen dikkat etmesi, ilaçlarını düzenli kullanması, yıkamaları gösterildiği şekilde yapması ve kabukların zamanında temizlenmesi çok önemlidir.

Saç ekimi operasyonları hastane ortamında bir uzman doktor kontrolünde tamamı hemşire ve anestezi teknikerlerinden oluşan bir ekiple yürütülmesi gereken küçük çaplı cerrahi bir müdahaledir.

Saç Ekimi Operasyonu Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi operasyonu ciddi bir dikkat gerektiren cerrahi bir operasyondur. Saç ekiminde riskleri en aza indirmek için iyi bir eğitim almış, konusunda uzman, tecrübeli cerrahlar tarafından hijyenik olarak iyi seviyede olan hastane ortamında yapılması gerekmektedir.

Saç ekimi operasyonundan önce dikkat edilmesi gereken konular ise;

  • Operasyon öncesi operasyonu yapacak kişi ile görüşülmeli kendisinin vereceği direktifleri iyice dinlemeli ve kafanızdaki soruları cevaplamasını istemelisiniz.
  • Operasyon sonrası 3-4 gün dinlenebileceğiniz bir dönem seçmeli iş yerinizi ona göre ayarlamalısınız.
  • Operasyon günü hafif yiyecekler yiyerek gelmeli, mümkünse hafif rahatsız etmeyen bir kahvaltı ederek gelmelisiniz.
  • Operasyona gelirken kolay giyilip çıkarılabilen kıyafet seçmeniz operasyon sonrası ekilen saçlara zarar vermemesi açısından iyi olacaktır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç ekimi genellikle orta yaş sonrası erkeklere uygulanmaktadır. Orta yaştan itibaren dökülmeler çoğalmakta ve saç ekimi gerekmektedir. Genellikle 22 yaş sonrası kişilere uygulanabilmektedir. Saç ekiminde kişinin yapısına bağlı olarak üst sınır olmadan her yaşta uygulanabilmektedir. Kimlere saç ekimi uygulanabilir? sorusuna en genel cevap sağlık durumu yerinde 22 yaş üzeri saç dökülmesi tipi saç ekimi için uygun olan herkese uygulanabilir olmaktadır.

Saç Ekimi Ameliyatı Sonrası Yara Bakımı

Saç ekimi ameliyatı her ne kadar hayatımıza kısıtlama getirmeyen bir cerrahi müdahale olsa da işlem sonrası yara bakımının profesyonelce yönetilmesi gerekir. Ameliyat sonrası yara bakım süreci ciddi bir şekilde takip edilmeli oluşabilecek komplikasyonlar hakkında hasta detaylı bilgilendirilmeli ve anında müdahale edilmelidir. Aksi takdirde saç nakli uygulanan ekim bölgesinde ve kök alımı yapılan donör bölgede kalıcı yara izleri oluşabilir. Saç ekimi ameliyatı olan bir hasta da post op dönemde donör bölgede doku alımına bağlı oluşan yaralar ile ilgili yara bakım teknikleri ayrı saç nakli yapılan ekim bölgesinde ki yara bakımı için ayrı uygulamalar planlanır. Saç nakli uygulanan ekim bölgesi için greftlerin tutunma ve yara kapanma süresi boyunca el teması olmadan yara bakımı uygulanırken, doku alımı gerçekleştirilen donör bölgede yaraların çabuk iyileşmesi ve kök alımına bağlı oluşan doku boşluklarının iz kalmadan kapanması, beraberinde skar oluşumunun engellenebilmesi için yara bölgesine masaj yaparak yıkama yapmak gerekir. Ameliyat sonrası dönemde hastalarımızın kendilerine düzenlenen ilaç tedavisini asla aksatmadan uygulamaları çok önemlidir.  Saç ekimi ameliyatı yaptırıp sonuçtan memnun olmama nedeni ile kliniğimize revizyon ameliyatı için başvuran hastalardan en çok duyduğumuz şikayet ameliyat sonrası süreçte yalnız kaldıkları dolayısı ile süreci yönetmekte zorluklar yaşamalarıdır. Bu nedenle bizi takip ve ziyaret eden hastalarımıza öncelikli tavsiyemiz saç ekimi ameliyatı için kurumsal firmaları tercih etmeleridir. İstanbul Saç ekimi konusunda tereddütleriniz varsa misafirimiz olabilir kafanızdaki soruları cevaplayabilirsiniz.

Saç ekimi ameliyatı sonrası saç nakli uygulanan ekim bölgesi açıkta bırakılırken kök alımı yapılan donör bölge antibiyotikli merhem uygulanarak pansuman ile kapatılır. Hastalara ameliyat sonrası dönemde enfeksiyon gelişmesini önlemek amacı ile bir haftalık tedavi olarak antibiyotik profilaksisi reçete edilir. İşlem sonrası dolaşım ve enfeksiyon kontrolü için hasta 1. Gün kontrole çağrılır. Bu kontrol esnasında donör bölgeye uygulanan pansuman çıkarılıp yara bölgesi temizlendikten sonra steril serumlar kullanılarak ekim bölgesindeki kanama sızıntıya bağlı oluşan kabuklanmalar temizlenir. 2. Gün hasta tekrar kliniğe kontrole gelir ve kendisine 10 gün boyunca ekim bölgesine ve donör bölgeye yapılması gereken yıkama hakkında eğitim verilir. Yıkama işlemi yapılırken video kaydı yapılarak hastaya daha sonra da işlemi gözlemleyebilme imkanı sağlanır. Ameliyat sonrası ilk 3 günlük dönem de yara iyileşmesini hızlandırmak adına klinik olarak hastalarımıza hiperbarik oksijen tedavisi tavsiye ediyoruz. İlk 5 gün boyunca hastayı gerek klinik kontrolü gerekse fotoğraf ile izleyip süreç yönetiminde tavsiye ve önerilerimizi paylaşıyoruz. Normal sağlıklı bir insanda yara iyileşme süresi 7 gündür ancak hastanın yaş ve metabolik durumuna göre bu süre farklılık gösterebilir. Yara kabuklarının alınması için 10 günlük süre yeterlidir. 10. Gün kliniğimizde yara kabuklarının alınması işlemi gerçekleştirilir. 10. Günden sonra artık hasta ekilen saçları ile hayatını devam ettirir. 10. Gün sonrası yara bakımı ile ilgili hastalarımıza tavsiyemiz ekim bölgesinde ve donör bölgede cilt yenilenmesini destekleyecek losyon kullanımıdır onun dışında herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaz.

Saç Ekimi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular;

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Saç ekimi operasyonundan sonra ilk bir hafta içinde dökülmeye başlar. Saçların dökülmesi 1 ayı bulur. İlk bir ay içinde dökülen saçların tekrar çıkması 3 aydan sonra başlar. 10 aya kadar saçların çıkması devam eder. Kalınlaşıp sağlıklı halini alması ise 1 yılı bulmaktadır. Bu esnada ekilen saçlar sağlıklı bakım bakıldıysa dökülme yapmaz. Bu esnada orijinal saçlardan dökülmeler devam edebilmektedir. Saç bölgesinde ekilen saçlar ile orijinal saçların görüntüsü istenilen şekilde değilse ilerki dönemlerde yeni bir saç ekimi planlanabilir.

Saç Ekimi Operasyonu Esnasında Acı Hissedilir mi?

Saç ekimi operasyonu diğer cerrahi operasyonlar gibidir. Operasyon lokal anestezi ile yapıldığından operasyon esnasında herhangi bir acı hissedilmez. Saç ekimi operasyonu FUE tekniği ile yapıldığından dikiş gerektirmez. Operasyon sonrası anestezi etkisi geçmeye başlayınca bir miktar ağrı veya acı hissedilebilir. Bu ağrı veya acı ise verilen ağrı kesiciler ile minimum seviyeye indirilmektedir.

Saç Ekiminde Hangi Teknikler Kullanılır?

Eskiden saç ekimlerinde FUT tekniği kullanılırdı. Günümüzde FUE tekniğinin gelişmesi ile artık saç ekimlerinde FUE tekniği kullanılır oldu. FUE tekniği ile detaylı bilgiye FUE Tekniği linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadardır? Saç Ekimi Pahalı mıdır?

Saç ekimi ile ilgili en çok merak edilen soruların başında İstanbul saç ekimi fiyatları ne kadardır? Saç ekimi fiyatları pahalı mıdır? Saç ektirmek ne kadar tutar? gibi sorular gelmektedir.

Bu sorulara tek bir cevap vermek mümkün değildir. Bunun en önemli sebebi ise kişiye özel saç uygulamasıdır. Genellikle her hastanın saç dökülmesi aynı seviyede değildir. Saç ekimi fiyatları belirlenirken hastanın ekim alanının genişliği, saça ekilecek greft adedi, saç ekim sıklığı vb. etkenler göz önüne alınarak fiyat belirlenir. Saç ekimi fiyatları konusunda iletişime geçerek yapılacak ön kontrolde kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Taner Küçük Hair Clinic ailesi geçmişi köklü olan tecrübeli ekibiyle müşterilerinin gizlilik ilkelerine bağlı kalan, hasta haklarını göz önünde bulunduran, hasta güvenliği ve memnuniyetini ön planda tutarak kişi odaklı hizmet vermeye özen gösterir. Operasyonlarımız hastane ortamında, tam steril, uzman doktor ve alanında deneyimli ekiplerle gerçekleştirilir.

Tecrübe
100%
Güven
100%
Memnuniyet
100%
Kaliteli Hizmet
100%